Op maandagmiddag 17 maart bezochten een aantal gemeenteraadsleden Amarant aan de Veldhovenring. De bewoners van Amarant hadden tijdens de raadsvergadering van 27 januari een petitie ingediend om de snelheid om de Veldhovenring aan te pakken. In die petitie vragen de bewoners van Amarant en ruim 400 andere omwonenden aan de raadsleden en het college van B&W dringend om maatregelen te nemen.
Tijdens het werkbezoek hebben de bewoners van Amarant de raadsleden nogmaals duidelijk gemaakt dat de situatie dringend aangepakt moet worden. Automobilisten en fietsers rijden vaak door rood en gaan te hard en de oversteekplaatsen zijn onveilig. Zo hebben raadsleden zelf ervaren dat het verkeerslicht voor voetgangers maar vijf seconden op groen staat. Dat is voor veel overstekende omwonenden veel te kort, zeker voor mensen die slecht ter been zijn.
De aanwezige raadsleden hebben gezegd dat de handschoen oppakken en het college te vragen om snel actie te ondernemen. Wil je op de hoogte blijven van de ontwikkelingen? Volg de gemeenteraad dan op social media of schrijf je in voor de nieuwsbrief via deze link.